SPOORCU
Bir yeteneğin olduğu için buradasın. Bunu biliyorsun fakat bildiğini gösteremiyorsun. Bunu hissediyorsun hayatın boyunca da hissettin. Seni buraya getiren şey bu duygu. Ne olduğunu öğrenmek ister misin? Yeteneğin var ve bunun kaybolmasından endişe duyuyorsun. İşte sana fırsat en yetenekli videolarını çek Spoorcu’da paylaş ve tüm dünyaya yeteneğini göster. Sana vaat ettiğimiz tek şey gerçeklik.

Spoorcu, 77 Spor dalı, 273 lig, 9337 takım ve 3431 kulüp arasından dilediğin gibi filtreleme yaparak yeteneklerin keşfedilmesini sağlayan sosyal ve teknolojik bir uygulamadır. Spoorcu uygulaması milyonlarca sporcunun branşına, ligine, takımına, bulunduğu şehre, yaşına, hatta boyu ve kilosuna kadar detaylandırarak aranabileceği, amatör profesyonel tüm sporcuları, antrenörleri, menajerleri, scoutları, hakemleri, eğitmenleri, doktorları tek çatı altında toplamayı hedefleyen bir platformdur.
HESABINIZI YÖNETME
Oturum açma ve kapatma
Oturum Aç

Çıkış Yap

Bir hesap oluşturma
Üye olurken adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi, şifrenizi eksiksiz doldurmalısınız.
E-posta adresiniz güncel olarak kullandığınız bir adres olmalı. Çünkü, size özel tüm bilgilendirmeleri bu adresinize göndereceğimizi hatırlatmak isteriz. Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, en az 1 harf ve 1 rakam içermelidir.
Üyelik bilgilerinizi doldurduktan sonra, e-posta adresinize göndereceğimiz mail de yer alan “Üyeliğimi Onayla” butonuna basarak üyeliğinizi aktif hale getirebilirsiniz.

 

 

Profilimi nasıl oluştururum ve nasıl düzenlerim?
Sistemde bulunan sporcuların, antrenörlerin, menajerlerin, hakemlerin tüm kullanıcıların size tam anlamıyla ulaşabilmeleri için profilinizi eksiksiz doldurmalısınız. Bu sizin profiliniz keşfedilmesini ve aramalarda en üstlere çıkmanızı sağlar.

Kişisel bilgileri düzenleme
Yetenekli sporcunun keşfedilebilmesi için sporcu, kişisel bilgilerini sisteme doğru bir şekilde girmelidir. Böylelikle yetenek avcıları aradığı kriterlerdeki potansiyel sporculara daha kolay ulaşabilir.
Profilinizin sol üst köşesinde ki profil fotoğrafınızın olduğu yere dokunun.

Profil fotoğrafı düzenleme
Profil fotoğrafınız, Spoor’cu uygulamasında ki diğer kişilerin kim olduğunuzu görmenizi sağlar.

 

Fotoğraf veya Video ekleme
Öncelikle belirtmek isteriz ki kendi branşınızda attığınız fotoğraflar veya videolar ne kadar sporcu kimliğinizle örtüşürse o kadar keşfedilme oranınız artar. Paylaşım yaparken bunu göz önünde bulundurmayı unutmayın. Keşfedin, keşfedilin.
Fotoğraf Ekleme

 

 

Video Ekleme

 

Favorilere ekleme
Dilediğiniz bir gönderiyi favoriye kolayca ekleyebilirsiniz. Bu, sizin daha sonra o gönderiye ve o profile hızlıca ulaşmanızı sağlayarak işinizi kolaylaştırır. Kaydettiğiniz gönderileri yalnızca siz görebilirsiniz. Unutmayın favoriye eklemiş olacağınız bu gönderiler geleceğin yıldızlarını kolayca bulmanıza yardımcı olur.

Favorilerden kaldırma

Engelleme
Bir kullanıcıyı engellemek için:

 

Etiketleme ve etiketi kaldırma
Spoorcu’da istediğiniz kişileri gönderinizi paylaşırken veya gönderi paylaştıktan sonra etiketleyebilir, dilediğiniz zamanda etiketi kaldırabilirsiniz.

 

Etiketleme

 

Etiketi Kaldırma

Bildirim ayarlarını düzenleme
Spoorcu’da neler olup bittiği hakkında bilgi sahibi olmak için bildirim ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Detaylı Filtreleme
Spoorcu detaylı fitreleme, uygulamada ki aradığınız kullanıcılara daha kolay ulaşabilmenizi sağlar. Kişileri Mevki/Branş, Şehir, Cinsiyet, Yaş, Kilo, Boy, El ve Ayak özelliklerine göre aratabilirsiniz.

 

 

Hesap doğrulama?
Mavi/Gri Tik
Spoorcu uygulamasında, kullanıcı hesaplarının yanında görünen onay işaretidir. Bu hesabınızın bizim tarafımızdan onaylandığı anlamına gelir. Amacımız profilinizin doğruluğunu ve güvenirliliğini diğer kullanıcılara göstermektedir. Mavi tik talebinizi onaylamamız için; Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, veya uluslararası kimlik kartı veya kurumsal hesaplar ise işletme belgelerinizin; vergi levhası, fatura, şirket sözleşmeleri, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi vb. fotoğrafları çekip, bize e-posta yolu ile ulaştırmanız yeterlidir.
Tanınmış sporcu, antrenör, menajer, hakem, eğitmen, scout, doktor veya kurumsal profil tipinize “Mavi Tik” almak istiyorsanız ek olarak diploma, lisans, veya sertifika belgelerinizin fotoğraflarını da göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde mavi tik talebiniz onaylanmayacaktır.
Yukarıda bahsedilen fotoğrafları Spoorcu uygulamasına kayıt olurken kullandığın e-posta hesabından info@spoorcu.com adresine gönderebilirsin.
“Gri tik” talebinizi değerlendirmemiz için bireysel hesaplarda devlet kurumu tarafından verilmiş kimliğinizin; nüfüs cüzdanı, ehliyet, pasaport, veya uluslararası kimlik kartı veya kurumsal hesaplar ise işletme belgelerinizin; vergi levhası, fatura, şirket sözleşmeleri, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi vb. fotoğraflarıı çekip, bize e-posta yolu ile ulaştırmanız yeterlidir.

 

HESAP ERİŞİMİ VE GÜVENLİĞİ
Şifremi unuttum nasıl giriş yapabilirim?
Şifrenizi unuttuysanız, yeni şifre oluşturabilirsiniz. Yeni şifre oluşturmak için;

Spoorcu şifremi nasıl değiştiririm?
Profilinizde yer alan ayarlar kısmından “Şifremi Değiştir” bölümüne tıklayarak mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi yazın ve Kaydet’e tıklayın.

 

Hesabınızı koruyun
Hesabınızı güvende tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bilgilerinizi, bilinmeyen oturum açma ve şüpheli etkinliklerden korumak önemlidir. Siz de bize yardımcı olarak hesabınızı daha da güvenli hale getirebilirsiniz.

Güçlü bir parola kullanın

 

Cihazlarınızı koruyun

Hesap Dondurma ve Kapatma arasındaki fark?
Hesabınızı dondurursanız; istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz.
İnsanlar sayfanızı göremez ve sizi aratamaz.
Hesabınızı kapatırsanız; kapatma işleminin ardından tekrar erişim sahibi olamazsınız. Talepten birkaç gün sonra kapatma işlemini gerçekleştiririz.

Hesabımı geçici olarak nasıl dondururum?
Hesabınızı dondurmak için;
Profil bölümünden  ”Hesabı Dondur” kısmına tıklayın.

Hesap kapatma
Spoorcu’ya veda etmek istediğinizden eminseniz hesabınızı kapatın. Hesabınızı kalıcı olarak kapatmanız halinde verileriniz silinir.

 

“Engellenen Kullanıcılar”
Engellediğiniz kişileri Ayarlar kısmında “Engellenen Kullancılar” bölümünde görebilirsiniz. Dilerseniz “Engeli Kaldır’a” dokunarak istediğiniz kullanıcının engelini kaldırabilirsiniz.

 

Spoorcu hesabımdaki ebeveyn kontrollerini nasıl ayarlayabilirim?
Bu konuda titiz davrandığımızı düşünüyoruz. Bu platformu kullanabilmeniz için 15 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Eğer, 10 ile 15 yaşları arasındaki çocukların Spoorcu uygulamasını kullanmaya devam edebilmeleri için bir ebeveynin gönderdiğimiz aktivasyon mailine onay vermesi ve uygulamayı gözetim altında tutması gereklidir. Çocuğunuzun Spoorcu uygulamasını kullanmasına onay vermek istemiyorsanız, kayıt olurken gönderdiğimiz aktivasyon mailine onay vermeyiniz.

ANA SAYFA AKIŞI VE KEŞFET
Ana sayfa akışımızda önemsediğiniz kişiler ve markalarla bağlantı kurup paylaşımda bulunabileceğiniz bir yerdir. Spoorcu uygulamasını duvara girdiğinizde fotoğraflar ve videolar gösterilir. Takip ettiğiniz kişilerin paylaştığı içerikleri görmenin yanı sıra, ilgi alakanızla alakalı olan hesapları da görebilirsiniz.
KEŞFET
Keşfet sayfası en önemli alanlarımızdan bir tanesi. Burada tüm spor branşları ile alakalı kullanıcıların paylaştığı videoları izleme alanımızdır. Sınırsız bir şekilde gerçek spor videoları izleyebilirsiniz. Profili dolu olan uygulamayı faal şekilde kullanan profiller videolarda ön sıralarda görülmektedir.

Takip edilenler ve takipçiler
Ana sayfa akışınızda kişilerden, spor konularından gönderiler paylaşılır. Spoorcu uygulamasını ne kadar çok kullanırsanız, başkalarının sizi bulma ve takip etme olasılığı o kadar artar. Takipçi sayınız, sizi ve gönderilerinizi takip eden kişi sayısıdır.
Takipçilerinizi görün

Takip ettiğiniz kişileri görme

Arkadaşlarınızı veya sporcuları bulma ve takip etme
Paylaştıkları gönderileri görmek, onlara ulaşabilmek için;

Bir yorum yapma
Kişiye söyleyeceğiniz güzel bir şey varsa, yorum bırakın.

Bir yorumu silme
Paylaştığınız yorumları düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

Ana sayfa akışınızda takibi bırakma ve şikayet etme

Mesaj gönderme
Spoorcu’da istediğiniz yerden, istediğiniz kişilere bir mesaj gönderin keşfedilme olasılığınız artsın.

Yorumlarda kişilerden bahsetme
Kullanıcı adlarından önce @ sembolünü kullanarak gönderilerde ki yorumlarda kişilerinizden bahsedebilirsiniz.