SPOORCU

Bir yeteneğin olduğu için buradasın.  Bunu biliyorsun fakat bildiğini gösteremiyorsun. Bunu hissediyorsun hayatın boyunca da hissettin. Seni buraya getiren şey bu duygu. Ne olduğunu öğrenmek ister misin? Yeteneğin var ve bunun kaybolmasından endişe duyuyorsun. İşte sana fırsat, en yetenekli videolarını çek Spoorcu’da paylaş ve tüm dünyaya yeteneğini göster. Sana vadettiğimiz tek şey gerçeklik.

Spoorcu; 64 Spor dalı, 273 lig, 9337 takım ve 3431 kulüp arasından dilediğin gibi filtreleme yaparak yeteneklerin keşfedilmesini sağlayan sosyal ve teknolojik bir uygulamadır. Spoorcu uygulaması milyonlarca sporcunun branşına, ligine, takımına, bulunduğu şehre, yaşına, hatta boyu ve kilosuna kadar detaylandırarak arayabileceğiniz, amatör profesyonel tüm sporcuları, antrenörleri, menajerleri, scoutları, hakemleri, eğitmenleri, doktorları tek çatı altında toplamayı hedefleyen bir platformdur.

HESABINIZI YÖNETME

Oturum Açma/Kapatma

Oturum Aç

Çıkış Yap

Bir Hesap Oluşturma
Üye olurken adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi, telefon numaranızı ve şifrenizi eksiksiz doldurmalısınız.
E-posta adresiniz güncel olarak kullandığınız bir adres olmalı. Çünkü, size özel tüm bilgilendirmeleri bu adresinize göndereceğimizi hatırlatmak isteriz. Şifreniz en az 8, en fazla 14 karakterden oluşmalı ve en az 1 harf ,1 rakam içermelidir.
Üyelik bilgilerinizi doldurduktan sonra, telefon numaranıza göndereceğimiz mesajda de yer alan doğrulama kodunu ilgili alana yazıp “Üyeliğimi Onayla” butonuna basarak üyeliğinizi aktif hale getirebilirsiniz.
 

Profil Bilgileri
Sistemde bulunan sporcuların, antrenörlerin, menajerlerin, hakemlerin tüm kullanıcıların size tam anlamıyla ulaşabilmeleri için profilinizi eksiksiz doldurmalısınız. Bu sizin keşfedilmenizi ve aramalarda en üstlere çıkmanızı sağlar.

Kişisel Bilgileri Düzenleme

Profil Fotoğrafı Düzenleme
Profil fotoğrafınız, Spoorcu uygulamasında ki diğer kişilerin sizi incelerken ilk baktığı alandır ve kullanıcıların kim olduğunuzu görmelerini sağlar.

Fotoğraf veya Video Ekleme
Öncelikle belirtmek isteriz ki kendi branşınızda attığınız fotoğraflar veya videolar ne kadar sporcu kimliğinizle örtüşürse keşfedilme oranınızda o kadar artar. Paylaşım yaparken bunu göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Fotoğraf Ekleme

Video Ekleme

Favorilere Ekleme
Dilediğiniz bir gönderiyi favoriye kolayca ekleyebilirsiniz. Favoriler, sizin daha sonra o gönderiye veya profile hızlıca ulaşmanızı sağlamak ve işinizi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Kaydettiğiniz gönderileri yalnızca siz görebilirsiniz. Unutmayın favoriye eklemiş olacağınız bu gönderiler, geleceğin yıldızlarını kolayca bulmanıza yardımcı olacaktır.

Favorilerden Kaldırma

Etiketleme ve Etiketi Kaldırma
Spoorcu’da istediğiniz kişileri gönderinizi paylaşırken veya gönderi paylaştıktan sonra etiketleyebilir, dilediğiniz zaman etiketi kaldırabilirsiniz.


Etiketleme

Veya;

Etiketi Kaldırma

Bildirim Ayarlarını Düzenleme
Spoorcu’da neler olup bittiği hakkında bilgi sahibi olmak için bildirim ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Detaylı Filtreleme
Detaylı filtreleme, uygulamada ki aradığınız kullanıcılara daha kolay ulaşabilmenizi sağlar. Kişileri Mevki/Branş, Şehir, Cinsiyet, Yaş, Kilo, Boy, El ve Ayak özelliklerine göre aratabilirsiniz.

Hesap Doğrulama
 

Mavi/Turuncu Tik: Kullanıcı hesaplarının yanında görünen onay işaretidir. Bu hesabınızın bizim tarafımızdan onaylandığı anlamına gelir. Amacımız profilinizin doğruluğunu ve güvenirliliğini diğer kullanıcılara göstermektedir.

Mavi Tik: Ünlü/tanınmış/medyatik kişilere verilmektedir.

Turuncu Tik: Lisansı bulunan; Sporcu, Antrenör, Menajer, Scout, Eğitmen, Doktor, Diyetisyen, Fizyoterapist;

Vergi Levhası veya Ticari Sicil Gazetesi Bulunan: Kurumsal Hesaplar, Spor Okulları ve Salonlarına verilmektedir.

Hesabını Doğrulayabilmemiz İçin;

Bireysel Hesaplar için Nüfus Cüzdanı ve Lisans Belgesi,

Kurumsal Hesaplar için ise Vergi Levhanı veya Ticari Sicil Gazetenin fotoğraflarını çekip, bize e-posta yoluyla ulaştırmalısınız.

Eğer antrenör, menajer, hakem, eğitmen, scout, doktor, fizyoterapist ve diyetisyen olarak profilini onaylatmak istiyorsanız; Ek olarak diploma veya sertifika belgelerinin fotoğraflarını da göndermeniz gerekmektedir.

Yukarıda bahsedilen fotoğrafları Spoorcu uygulamasına kayıt olurken kullandığınız e-posta hesabından info@spoorcu.com adresine gönderebilirsiniz.

HESAP ERİŞİMİ VE GÜVENLİĞİ

Şifremi Unuttum Nasıl Giriş Yapabilirim?
Şifrenizi unuttuysanız, yeni şifre oluşturabilirsiniz.

 

Yeni şifre oluşturmak için;

 

Spoorcu Şifremi Nasıl Değiştiririm?

 

Hesabınızı Koruyun

Hesabınızı güvende tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bilgilerinizi, bilinmeyen oturum açma ve şüpheli etkinliklerden korumak önemlidir. Siz de bize yardımcı olarak hesabınızı daha da güvenli hale getirebilirsiniz.


Güçlü Bir Parola Kullanın

Cihazlarınızı Koruyun

Hesap Dondurma ve Kapatma Arasındaki Fark?
Hesabınızı dondurmanız durumunda; istediğiniz zaman yeniden hesabınızı etkinleştirebilirsiniz. Hesabınızı doldurduğunuzda, insanlar profilinizi göremez ve sizi aratamaz.
Hesabınızı kapatmanız durumunda; hesabınızı tekrar etkinleştiremezsiniz. Tekrar uygulamaya üye olmak istediğinizde, aynı mail ve telefon numarasını da kullanarak profil oluşturabilirsiniz.


Hesabımı Geçici Olarak Nasıl Dondururum?
Hesabınızı dondurmak için;

Hesap Nasıl Kapatırım?
Spoorcu’ya veda etmek istediğinizden eminseniz hesabınızı kapatın. Hesabınızı kalıcı olarak kapatmanız halinde verileriniz silinir.

Hesabınızı kapatmak için;
 

Spoorcu Hesabımdaki Ebeveyn Kontrollerini Nasıl Ayarlayabilirim?
Bu konuda titiz davrandığımızı düşünüyoruz. Bu platformu kullanabilmeniz için 15 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. 10 ile 15 yaşları arasındaki çocukların Spoorcu uygulamasını kullanmaya devam edebilmeleri için, ebeveyninin gönderdiğimiz aktivasyon mailine onay vermesi ve uygulamayı gözetim altında tutulması gerekmektedir. Çocuğunuzun Spoorcu uygulamasını kullanmasına onay vermek istemiyorsanız, kayıt olurken gönderdiğimiz aktivasyon mailine onay vermeyiniz.
 

DUVAR

Duvar sayfası uygulama içindeki kişiler ve markalar arasından, bağlantı kurduğunuz hesapların paylaşımlarını görebileceğiniz bir alandır.

Duvarda, takip ettiğiniz hesaplara ait fotoğraflar ve videolar gösterilmektedir. Aynı şekilde kendi paylaşımlarınızı da bu alanda görmeniz mümkündür.


KEŞFET
Keşfet sayfası tüm spor branşları ile ilgili kullanıcıların paylaşımlarını görebileceğiniz bir alanıdır. Burada sınırsız bir şekilde gerçek spor videoları izleyebilirsiniz. Profilini doğru bilgiler ile oluşturmuş ve uygulamayı aktif bir şekilde kullanan kullanıcıların paylaşımları, burada ön sıralarda gösterilmektedir.


Takip Edilenler ve Takipçiler
Takipçi; senin paylaşımlarını beğenen ve yeni paylaşımlarından haberdar olmak isteyen üyelerdir. Takipçi sayınız, sizi ve gönderilerinizi takip eden kişi sayısıdır.

 

Takip; paylaşımlarını beğendiğiniz ve yeni paylaşımlarından haberdar olmak istediğiniz kullanıcılardır. Duvarınızda takip ettiğiniz kullanıcıların gönderileri gösterilmektedir. Spoorcu uygulamasında ne kadar aktif bir kullanıcı olursanız, başkalarının sizi bulma ve takip etme olasılığı o kadar artacaktır.


Takipçilerinizi Görmek İçin;

Takip Ettiğiniz Kişileri Görmek İçin;

Arkadaşlarınızı/Sporcuları Bulma ve Takip Etme


Paylaştıkları gönderileri görmek, onlara ulaşabilmek için;

Bir Yorum Yapma
Kullanıcıya söylemek istediğiniz güzel bir şey varsa, yorum bırakabilirsiniz.

Bir Yorumu Silme
Paylaştığınız yorumları düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

Ana Sayfa Akışınızda Takibi Bırakma Ve Şikâyet Etme

Bir Kullanıcıyı Engelleme

Gönderilerinden, mesajlarından veya başka bir nedenden dolayı sizi rahatsız ettiğini düşündüğünüz kullanıcıları engelleyebilirsiniz.

Engellediğiniz bir kullanıcının engelini kaldırmak istediğinizde;

Mesaj Gönderme
Spoorcu’da, istediğiniz kişilere mesaj gönderin ve keşfedilme olasılığınızı arttırın.

Veya;

Yorumlarda Kişilerden Bahsetme
Kullanıcı adlarından önce @ sembolünü kullanarak gönderilerde ki yorumlarda kişilerinizden bahsedebilirsiniz.