Spoorcu Topluluk Kuralları

Keşfedip keşfedilmek için... Spoorcu’nun sporla ilgilenenlerin ilham alabileceği ve kendilerini ifade edebileceği, keşfedip keşfedileceği özgün ve güvenli bir yer olarak kalmasını istiyoruz. Bu topluluğu daha da iyi hale getirmemize yardımcı olun. Yalnızca kendi fotoğraf ve videolarınızı yükleyin ve yasalara daima uyun. Spoorcu’daki herkese saygı duyun. İnsanlara spam göndermeyin veya çıplaklık barındıran içerikler paylaşmayın.

Spoorcu; profilleri, kültürleri, yaş aralıkları ve spor dalları son derece çeşitli olan zengin topluluğumuzun bir yansımasıdır. Herkes için güvenli ve açık bir ortam yaratacak farklı bakış açıları üzerine ayrıntılı olarak düşündük.

Bu mükemmel topluluğu daha da iyi hale getirmemize ve korumamıza yardımcı olabilmeniz için Topluluk Kuralları'nı oluşturduk. Spoorcu’yu kullanmanız, bu kuralları ve Kullanım Koşullarımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bu kurallara bağlılık duyuyoruz ve sizin de aynı şekilde hissettiğinizi umuyoruz. Bu kuralların dışına çıkarsanız içeriğiniz silinebilir, hesabınız kapatılabilir veya başka kısıtlamalarla karşılaşabilirsiniz.

Yalnızca kendi çektiğiniz veya paylaşma hakkına sahip olduğunuz fotoğrafları ve videoları paylaşın. Her zaman olduğu gibi, Spoorcu'da paylaştığınız içeriklerin sahibi sizsiniz. Daima özgün içerikler paylaşın. Paylaşma hakkına sahip olmadığınız, internetten kopyaladığınız veya topladığınız hiçbir şeyi paylaşmayın. Fikri mülkiyet hakları hakkında daha fazla bilgi alın.

Geniş bir hedef kitle için uygun olacak fotoğraf ve videolar paylaşın.

İnsanların zaman zaman çıplaklık içeren sanat, spor veya yaratıcılık eseri görseller paylaşmak isteyebileceğini biliyoruz, ancak çok sayıda sebepten ötürü Spoorcu’da çıplaklığa izin vermiyoruz. Cinsel ilişkinin, cinsel organların veya tamamı açıkta bulunan kalçaların göründüğü fotoğraflar, videolar ve bazı dijital olarak oluşturulmuş içerikler bunlardan bazılarıdır.

İnsanlar, çocuklarının fotoğraflarını ve videolarını paylaşmayı seviyor. Güvenlik nedenleriyle çıplaklık veya kısmen çıplaklık içeren çocuk görüntülerini kaldırabiliriz. Bu içerikler iyi niyetli olarak paylaşılmış olsa da, başka kişiler tarafından beklenmedik şekillerde kullanılabilir.

Anlamlı ve özgün etkileşimlerin gelişmesini sağlayın. Yapay olarak beğenme, takipçi veya paylaşım toplamayarak, aynı yorumu veya içeriği tekrar tekrar paylaşmayarak ve insanlarla rızaları dışında ticari amaçlarla iletişime geçmeyerek, spam içermeyen bir topluluk olarak kalmamıza yardımcı olun.

Kanunlara uyun. Spoorcu; terörün, organize suçların veya nefret gruplarının desteklenebileceği veya övülebileceği bir yer değildir. Cinsellikle ilgili hizmetler sunmak ve ateşli silahlar veya yasadışı ya da reçeteli ilaçlar almak veya satmak yasaktır. Düzenlemelere tabi olan diğer ürünleri satmayı veya almayı teklif ederken daima yasalara uyun. Çevrimiçi şans oyunlarının, gerçek parayla oynanan yetenek oyunlarının veya piyangoların tanıtımını yapan hesaplar, ürünlerimizden herhangi birini kullanmadan önce yazılı iznimizi almalıdır.

Reşit olmayanların yer aldığı cinsel içeriklerin paylaşılması ve başkalarının samimiyet içeren resimlerinin paylaşılması konularına sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz.

Topluluğun diğer üyelerine saygı duyun. Topluluğumuzun olumlu ve çeşitlilik açısından zengin olmasını istiyoruz. İnandırıcı tehditler veya nefret söylemi barındıran içerikleri, aşağılama veya küçük düşürme amacıyla özel bireyleri hedef alan içerikleri, birine şantaj yapma veya taciz etme amaçlı kişisel bilgileri ve tekrar tekrar gönderilen istenmeyen mesajları kaldırıyoruz.

Irklarından, etnik kökenlerinden, milli kökenlerinden, cinsiyetlerinden, cinsel kimliklerinden, cinsel yönelimlerinden, dinlerinden, engellilik hallerinden veya hastalıklarından dolayı insanlara şiddet veya saldırının teşvik edilmesine asla müsamaha göstermeyiz.

Kamusal ve kişisel güvenliğe yönelik ciddi tehditlere izin vermiyoruz. Doğrudan fiziksel zarar vermeye yönelik tehditler ve hırsızlık, vandallık ve maddi zarar vermeye yönelik diğer tehditler bunlardan bazılarıdır. Tehdit şikayetlerini dikkatle inceliyoruz ve bir tehdidin inandırıcı olup olmadığını belirlerken birçok şeyi göz önünde bulunduruyoruz.

Kendine zarar vermeyi yüceltilecek bir şeymiş gibi göstermeyerek destekleyici ortamımızı koruyun. Spoorcu topluluğunun üyeleri birbirine değer verir. Yeme bozuklukları, kendini kesme veya kendine çeşitli şekillerde zarar verme gibi zorlu sorunlarla karşılaşan insanlar çoğunlukla bu toplulukta bir araya gelir. İnsanların ihtiyacı olan bilgilere ulaşabilmesi için uygulamada eğitim sunarak ve Yardım Merkezi'ne bilgi ekleyerek kendimize düşeni yapmaya çalışıyoruz.

Bu tür içerikler şikâyet edildiğinde, bu hesapları kaldırırız veya kapatırız. Geçmişte kendine zarar vererek hayatını kaybetmiş ya da hayatta kalmış kişileri saldırı veya mizah amaçlı olarak hedef alan içerikleri de kaldırabiliriz.

Haber değeri olan olayları paylaşırken düşünceli olun. Birçok insanın Spoorcu’yu önemli ve haber değeri taşıyan olayları paylaşmak için de kullandığının farkındayız. Bunlardan bazıları, şiddet barındıran görseller içerebilmektedir. Spoorcu’yu çok farklı yaş gruplarından çok fazla insan kullandığından, Spoorcu’nun herkese uygun bir yer olarak kalması için yoğun şiddet içeren videoları kaldırabiliriz.

İnsanların bu tür içerikleri genellikle olayları kınamak, farkındalık yaratmak veya başkalarını bilinçlendirmek için paylaştığının farkındayız. İçeriği bu amaçlarla paylaşıyorsanız, fotoğrafınıza görsellerin şiddet barındırdığına dair bir açıklama eklemenizi tavsiye ederiz.

Şiddet içeren görsellerin sadistik amaçla veya şiddeti yüceltmek için paylaşılmasına asla izin vermeyiz.

Topluluğun güçlü kalmasına yardımcı olun. Her birimiz, Spoorcu’nun önemli bir parçasıyız.

Kurallarımıza aykırı olabileceğini düşündüğünüz bir şey görürseniz, lütfen uygulamadaki şikayet etme seçeneğini kullanarak bize yardımcı olun. Bu şikayetleri inceleyen ve kurallarımıza aykırı içerikleri olabildiğince hızlı şekilde kaldıran bir ekibimiz mevcut. Sizin veya bir tanıdığınızın

Spoorcu hesabınız olmasa da şikayette bulunabilirsiniz.

Bir şikayette bulunurken, içeriği hızlı bir biçimde bulabilmemiz ve inceleyebilmemiz için içerikle ilgili bağlantılar, kullanıcı adları ve açıklamalar gibi olabildiğince fazla bilgi sağlamaya çalışın. İçerisindeki görüntüler veya açıklamalar kurallarımızı ihlal ediyorsa, gönderileri tamamen kaldırabiliriz.